✨ساده ترین راه برای توضیح چگونگی مکش جارو برقی، این است که آن را مانند یک نی تصور کرد. هنگامی که شما از طریق نی، نوشیدنی را میل می کنید، عمل مکیدن باعث ایجاد فشار هوای منفی در داخل نی می شود و فشاری کمتر از جو اطراف آن ایجاد می گردد. به همین ترتیب جارو برقی فشار منفی را در داخل ایجاد کرده و باعث ورود جریان هوا به داخل لوله می شود.جاروبرقی از یک موتور الکتریکی استفاده می کند که باعث چرخش یک فن می شود و هوا را مکش می کند.بنابراین هر ذره کوچکی که در آن گیر کرده باشد، درون یک کیسه انتقال می یابد. ممکن است فکر کنید پس از چند ثانیه دستگاه نباید کار کند، زیرا فقط می تواند هوا را به فضایی محدود منتقل کند. برای حل این مسئله، جاروبرقی دارای یک درگاه خروجی است که هوا را از طرف دیگر خارج می کند و به موتور اجازه می دهد تا به طور طبیعی کار نماید.

در صورتی که برای تعمیرات جاروبرقی نیاز به قطعات یدکی و جانبی داشتید فروشگاه اینترنتی apji.ir بهترین و مناسب ترین قطعه را در اختیار شما قرار می دهد.

با این حال، هوا فقط از آن طرف عبور نمی کند زیرا می تواند هوای خروجی، برای افرادی که از جاروبرقی استفاده می کنند بسیار مضر باشد. این دستگاه ذرات بسیار ریز که تقریباً برای چشم قابل مشاهده نیستند را جمع می کند.

اگر آنها استنشاق شوند، می توانند به ریه ها آسیب برسانند. از آنجایی که همه این ذرات توسط کیسه محبوس نشده اند، جارو برقی هوا را از طریق یک فیلتر عبور می دهد تا تقریبا تمام گرد و غبارها گرفته شود.

قدرت جارو برقی نه تنها با قدرت موتور آن بلکه با اندازه دریچه ورودی، بخشی که خاک را می مکد، مشخص می شود. هرچه اندازه ورودی کوچکتر باشد، قدرت مکش بیشتری تولید می شود، زیرا فشردن همان مقدار هوا از یک مجرای باریک باعث حرکت سریع هوا می شود.
🔸نحوه کارکرد جارو برقی کیسه ای به روایت تصویر :

🔸نحوه کارکرد جاروبرقی بدون کیسه به روایت تصویر:

🔹جاروبرقی و کاربرد آن

جاروبرقی یکی از مهم ترین لوازم تمیز کننده در خانه است که امروزه استفاده زیادی از آن می شود. با یک طراحی ساده و در عین حال کارآمد، در خصوص پاک کردن گرد و غبار و سایر ذرات ریز موجود در سطوح اقدام کرده و نظافت منزل را بسیار کارآمدتر و سریع انجام می دهد.
🔹بررسی قطعات داخلی جاروبرقی

در مرحله بعدی باید با احتیاط روتور را بیرون بیاورید، که دارای دو بلبرینگ و یک یاتاقان در قسمت پایین محفظه است. ممکن است، انتهای روتور فوق العاده کثیف و آلوده باشد، که به طور معمول مشکل عمده در موتورهای جاروبرقی معیوب است.
با استفاده از سنباده ظریف و مرطوب، با دقت بخش های انتهای روتور را تمیز کنید. همچنین برای تمیز کردن دمنده آلومینیومی، اقدام کنید زیرا به احتمال زیاد کاملاً با گرد و غبار مسدود شده و در عملکرد کلی جارو برقی نقش اساسی دارد.

اطمینان حاصل کنید که تمام گیره های پلاستیکی که اتصالات را به هم متصل می کند سالم بوده و ترک خورده نیستند. پس از اتمام مراحل تعمیر و تمیز کردن جاروبرقی، باید موتور را دوباره جمع کرده و آن را روشن کنید.

از جمله ایراداتی که عمدتا در جاروبرقی ها ایجاد می شود، می توان به ایراد در برس جاروبرقی، گرفتگی و آسیب شیلنگ جاروبرقی، ایجاد صدای زیاد در دستگاه، خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی یا گیرکردن دکمه جاروبرقی اشاره نمود.

در صورتی که دستگاه شما به خوبی کار نمی کند و یا مکش مناسبی ندارد، برای تعمیرات جاروبرقی نیازمند به قطعه یا لوازم یدکی و جانبی مناسب هستید سایت apji.ir مفتخر است به شما خدمتی ارزنده ارائه دهد.

🔹نحوه تعمیر جاروبرقی
جارو برقی انواع مختلفی دارد، اما چگونگی عملکلرد همه آنها بر اساس همان اصل ایجاد فشار منفی با بهره گیری از فن، به دام انداختن آلودگی ها با مکش، فیلتر کردن هوای خروجی و سپس آزاد کردن آن کار می کنند. در صورتی که دستگاه شما دچار ایراد شده، جهت تعمیرات جاروبرقی به هر تعمیرکاری مراجعه کردید برای تهیه قطعه مناسب سایت apji.ir را معرفی نمایید.

همانگونه که اشاره شد، این دستگاه ها دارای عملکردی بسیار ساده هستند. به طور معمول ترانسفورماتورها و رله های جاروبرقی و یا موتور آن به ندرت خاموش می شوند، زیرا اینها به مرور زمان فرسوده می شوند.

هنگام جدا کردن قطعات جاروبرقی، می بایست فیلترها، دسته ها و مجموعه سوئیچ را بیرون بیاورید. سپس محافظ جاروبرقی را جدا کرده، تا به موتور اصلی دسترسی داشته باشید.

هنگام باز کردن قطعات جاروبرقی باید به آرامی عمل کنید؛ زیرا خارهای کوچک و شکننده دارند. با نگاهی به انتهای موتور، یک محافظ فلزی وجود دارد که باید به آرامی آن را آزاد کنید تا فن دمنده در معرض دید قرار گیرد، سپس مهره ای را که فن دمنده را در موقعیت خود نگه داشته است بردارید

. در مرحله بعدی، می توانید برس کربنی موتور را که معمولاً با اتصالات در محل نگه داشته می شوند، به آرامی بلند کنید و آنها را تمیز کنید.

می توانید استاتور که کنترل کننده الکترونیکی موتور دستگاه است را بردارید. این را می توان با فشار دادن بر روی گیره فلزی که آن را در جای خود محکم می کند، انجام داد.

اکنون زمان مناسبی برای تمیز کردن هرگونه آثار خاک و گرد و غبار داخل استاتور و محفظه است، پس از آن جارو برقی می تواند در حد مطلوب خود کار کند.
«در ضمن  برای تعمیرات جاروبرقی بوش ، ال جی در تهران، می توانید با مرکز تعمیر ۲۴ همراه باشید.»

همچنین جهت تهیه و تامین قطعات از فروشگاه سایت apji.ir اقدام نمایید.