وقتی چیزی به اینترنت متصل است ، به این معنی است که می تواند اطلاعات را ارسال یا دریافت کند ، یا هر دو را دریافت کند. این قابلیت برای ارسال و/یا دریافت اطلاعات ، چیزها را هوشمند می کند و هوشمندتر بهتر است.

بیایید دوباره از تلفن های هوشمند به عنوان مثال استفاده کنیم. شما می توانید به هر آهنگی در جهان گوش دهید ، اما نه به این دلیل که تلفن شما همه آهنگ ها را در خود ذخیره کرده است. به این دلیل است که هر آهنگی در جهان در جایی دیگر ذخیره می شود (آن مکان به عنوان "ابر" شناخته می شود) ، و تلفن شما می تواند آهنگی را درخواست کرده و اطلاعاتی را برای پخش آن دریافت کند.

برای هوشمند بودن ، یک چیز نیازی به ذخیره سازی فوق العاده یا یک ابر رایانه در داخل آن ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یک ذخیره سازی فوق العاده یا یک ابر رایانه متصل شوید . ارتباط داشتن فوق العاده است.

در اینترنت اشیاء ، همه موارد را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

  1. حسگرهایی که اطلاعات را جمع آوری کرده و سپس ارسال می کنند.
  2. رایانه هایی که اطلاعات را دریافت کرده و سپس بر اساس آن عمل می کنند.
  3. کارهایی که هر دو را انجام می دهد.

و هر سه مورد مزایای بسیار زیادی دارند که از یکدیگر تغذیه می کنند.

1. جمع آوری و ارسال اطلاعات

این به معنی سنسور است. سنسورها می توانند دما ، حرکت ، رطوبت ، کیفیت هوا ، نور و تقریباً هر چیز دیگری را که به ذهن شما می رسد اندازه گیری کنند. سنسورها ، وقتی با اتصال به اینترنت متصل می شوند ، به ما امکان می دهند اطلاعاتی را از محیط جمع آوری کنیم که به نوبه خود به تصمیم گیری بهتر کمک می کند.

data: image/svg+xml،٪ 3Csvg٪ 20xmlns = 'http: //www.w3.org/2000/svg'٪20viewBox='0٪200٪20231٪20165'٪3E٪3C/svg٪3E

(سنسور رطوبت خاک)

اعتبار تصویر: Sparkfun

در مزرعه ، دریافت خودکار اطلاعات در مورد رطوبت خاک می تواند دقیقاً به کشاورزان بگوید که چه زمانی محصولات باید آبیاری شوند. کشاورز به جای آبیاری بیش از حد یا کم (هر کدام از آنها می تواند منجر به نتایج بد شود) ، می تواند اطمینان حاصل کند که محصولات کشاورزی دقیقاً مقدار مناسب آب را دریافت می کنند.

همانطور که حواس ما به ما اجازه می دهد تا اطلاعات را جمع آوری کنیم ، سنسورها به ماشین ها اجازه می دهند تا محیط خود را درک کنند.

2. دریافت و عمل به اطلاعات

همه ما با ماشین هایی که بر روی اطلاعات ورودی عمل می کنند بسیار آشنا هستیم. چاپگر یک سند دریافت می کند و سپس آن را چاپ می کند. درب گاراژ یک سیگنال بی سیم دریافت می کند و در باز می شود. امر متداول است که از راه دور به دستگاه دستور دهید که عمل کند.

پس چی؟ قدرت واقعی اینترنت اشیا زمانی پدیدار می شود که همه چیز بتواند اطلاعات را بر اساس آن جمع آوری کند.

3. انجام هر دو

برگردیم به کشاورزی. سنسورها اطلاعات مربوط به رطوبت خاک را جمع آوری می کنند. اکنون ، کشاورز می تواند سیستم آبیاری را فعال کرده یا در صورت لزوم آن را خاموش کند. با سیستم های مجهز به اینترنت اشیا ، در واقع نیازی به کشاورز برای این فرآیند ندارید. در عوض ، سیستم آبیاری می تواند به طور خودکار بر اساس میزان رطوبت تشخیص داده شده عمل کند.

شما نیز می توانید یک قدم جلوتر بروید. اگر سیستم آبیاری اطلاعات مربوط به آب و هوا را از طریق اتصال به اینترنت دریافت کند ، همچنین می تواند بداند چه زمانی باران می بارد و تصمیم می گیرد که به محصولاتی که به هر حال توسط باران سیراب می شوند ، آبیاری نکند.

و به همین جا ختم نمی شود! همه این اطلاعات در مورد رطوبت خاک ، میزان آبیاری محصولات آبیاری و میزان رشد واقعی محصولات می تواند جمع آوری شده و به ابر رایانه هایی در ابر ارسال شود که الگوریتم هایی را برای تجزیه و تحلیل تمام این اطلاعات ارائه می دهند و منجر به مدل هایی می شود که برای پیش بینی شرایط آینده و جلوگیری از ضرر استفاده شود.

data: image/svg+xml،٪ 3Csvg٪ 20xmlns = 'http: //www.w3.org/2000/svg'٪20viewBox='0٪200٪20677٪20420'٪3E٪3C/svg٪3Eتصویر: © IoT برای همه

و این فقط یک نوع سنسور است. سنسورهای دیگری مانند نور ، کیفیت هوا و دما را اضافه کنید ، و این الگوریتم ها می توانند چیزهای بیشتری بیاموزند. با جمع آوری اطلاعات ده ها ، صدها ، هزاران مزارع ، این الگوریتم ها می توانند بینش باورنکردنی در مورد نحوه رشد محصولات به بهترین شکل ، و کمک به تغذیه جمعیت رو به رشد جهان ایجاد کنند.

تعریف غذای شما از اینترنت اشیا

اینترنت اشیا چیست؟ : اینترنت اشیاء یا اینترنت اشیا عبارت است از گسترش قدرت اتصال به اینترنت فراتر از رایانه ها به طیف وسیعی از موارد دیگر ، فرآیندها ،ومحیط ها موارد مرتبط ، هوشمندتر ، برای جمع آوری اطلاعات ، ارسال اطلاعات یا هر دو مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا اینترنت اشیا اهمیت دارد؟ : اینترنت اشیا بینش و کنترل بهتری را برای مشاغل و افراد در اختیار اشیاء و محیط هایی قرار می دهد که در حال حاضر خارج از دسترس اینترنت هستند. با این کار ، اینترنت اشیا به مشاغل و افراد کمک می کند تا بیشتر با دنیای اطراف خود ارتباط داشته باشند و کارهای معنادارتر و سطح بالاتری انجام دهند.